Belgian Lead Youth Cup 2 + OVJK, Sat, 18 Jan 2020 08:34:00 +0100, Klimax, Puurs

Discipline: Lead
League: Belgian Lead Youth Cup 2020
Status: Processed
Description:
Coaches info:
https://drive.google.com/file/d/1mOp9S7pLhErjF6ZvraktfRK4-1wmUsjH/view

Startlist Q1:
https://drive.google.com/file/d/1IqUt1VDxR_D6oyyoUUZz9lEgV7OPQRv1/view?usp=sharing
Startlist Q2:
https://drive.google.com/open?id=1ADNTqNOUqn1KLir-WYek1ka9wBvmeI3I

Provisional Timing:

8.00 - 9.00  Registrations
9.15 - 9.50  Briefing + Demo
10.00     Start Q1
+- 12.30   Start Q2

15.00 Opening Isolation
15.20 Closing Isolation (Provisional)
15.30 Observation (Provisional)
16.00 Final (Provisional)
18.00 Podium
















Junior Female

Number of competitors: 5

Name Bib number Nat. Team Reg#
Morgane Daele 106 BEL
Perrine Bieux 101 LUX Escal'Pades
Shanni da Cunha e Silva 107 BEL BVKB - Klimax
Camille De Wit 105 BEL Klimclub Hungaria
Charlène Tilborghs 104 BEL

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 5

# Name Bib number Nat. Team
1 Morgane Daele 106
2 Charlène Tilborghs 104
3 Camille De Wit 105 Klimclub Hungaria
4 Shanni da Cunha e Silva 107 BVKB - Klimax
5 Perrine Bieux 101 Escal'Pades
# Name Bib number Nat. Team
1 Shanni da Cunha e Silva 107 BVKB - Klimax
2 Perrine Bieux 101 Escal'Pades
3 Morgane Daele 106
4 Charlène Tilborghs 104
5 Camille De Wit 105 Klimclub Hungaria
18-01-2020 17:35
# Name Bib number Nat. 1 2 1 League. Points Team
1 Perrine Bieux 101 LUX 33 30+ 37+ 100.0 Escal'Pades
2 Morgane Daele 106 BEL Top Top 37 80.0
3 Charlène Tilborghs 104 BEL 26+ Top 34 65.0
4 Camille De Wit 105 BEL 24+ 38+ 55.0 Klimclub Hungaria
5 Shanni da Cunha e Silva 107 BEL 14+ 1+ 51.0 BVKB - Klimax

Youth A Female

Number of competitors: 10

Name Bib number Team Reg#
Tine Walraevens 302 Vertical Thinking
Lucie Watillon 303 Team Club Alpin Brabant
Chloé Lambert 305 Entre Ciel et Terre
Silke Dewitte 312 BVKB - Klimax
Siri de Leus 301
Juliette Colpin-van Swam 304 CAB Liège /Gecko
Ysaline Daele 309 New Rock / EEA
Katrina Bowen 308 New Rock / EEA
Juliette Meunier 310 Escal'Pades
Oriane Casier 307 ESKIlibre

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 10

# Name Bib number Team
1 Lucie Watillon 303 Team Club Alpin Brabant
2 Tine Walraevens 302 Vertical Thinking
3 Siri de Leus 301
4 Juliette Colpin-van Swam 304 CAB Liège /Gecko
5 Silke Dewitte 312 BVKB - Klimax
6 Katrina Bowen 308 New Rock / EEA
7 Ysaline Daele 309 New Rock / EEA
8 Oriane Casier 307 ESKIlibre
9 Chloé Lambert 305 Entre Ciel et Terre
10 Juliette Meunier 310 Escal'Pades
# Name Bib number Team
1 Katrina Bowen 308 New Rock / EEA
2 Ysaline Daele 309 New Rock / EEA
3 Oriane Casier 307 ESKIlibre
4 Chloé Lambert 305 Entre Ciel et Terre
5 Juliette Meunier 310 Escal'Pades
6 Lucie Watillon 303 Team Club Alpin Brabant
7 Tine Walraevens 302 Vertical Thinking
8 Siri de Leus 301
9 Juliette Colpin-van Swam 304 CAB Liège /Gecko
10 Silke Dewitte 312 BVKB - Klimax
18-01-2020 17:35
# Name Bib number 1 2 1 League. Points Team
1 Lucie Watillon 303 Top Top Top 100.0 Team Club Alpin Brabant
2 Silke Dewitte 312 33 Top 32+ 80.0 BVKB - Klimax
3 Siri de Leus 301 33 37+ 31+ 65.0
4 Juliette Meunier 310 24+ 31+ 20+ 55.0 Escal'Pades
5 Chloé Lambert 305 24 20+ 20+ 51.0 Entre Ciel et Terre
6 Ysaline Daele 309 24+ 30 12+ 47.0 New Rock / EEA
7 Tine Walraevens 302 23+ 28 43.0 Vertical Thinking
8 Juliette Colpin-van Swam 304 14 29+ 40.0 CAB Liège /Gecko
9 Katrina Bowen 308 23+ 18 37.0 New Rock / EEA
10 Oriane Casier 307 20+ 7 34.0 ESKIlibre

Youth B Female

The competitionresults are not public.

Youth C Female

The competitionresults are not public.

Youth D Female

The competitionresults are not public.

Number of competitors: 13

Name Bib number Nat. Team Reg#
Florian Thill 202 LUX KSE
Samuel Duron 203 BEL Vertical Thinking
Valère van Hoorde 208 BEL Vertical Thinking
Lionel Bauduin 204 BEL
Robin Andries 212 BEL Team ACCM
Mats Vancraeynest 213 BEL BVKB - Klimax
Luca Ferrari 206 BEL Stone Climbing Factory
Aiko Herbos 209 BEL BVKB - Klimax
Simon Vandenhaute 210 BEL Klimclub Hungaria
Sébastien Quatresooz 214 BEL Team ACCM
John-Alexandre Vink 211 BEL
Roman Brusselmans 201 BEL New Rock / EEA
Gabriel Olivares Quintanilla 205 BEL New Rock / EEA

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 13

# Name Bib number Nat. Team
1 Valère van Hoorde 208 Vertical Thinking
2 Florian Thill 202 KSE
3 Luca Ferrari 206 Stone Climbing Factory
4 Robin Andries 212 Team ACCM
5 Simon Vandenhaute 210 Klimclub Hungaria
6 Samuel Duron 203 Vertical Thinking
7 Sébastien Quatresooz 214 Team ACCM
8 Roman Brusselmans 201 New Rock / EEA
9 Lionel Bauduin 204
10 Mats Vancraeynest 213 BVKB - Klimax
11 Gabriel Olivares Quintanilla 205 New Rock / EEA
12 John-Alexandre Vink 211
13 Aiko Herbos 209 BVKB - Klimax
# Name Bib number Nat. Team
1 Roman Brusselmans 201 New Rock / EEA
2 Lionel Bauduin 204
3 Mats Vancraeynest 213 BVKB - Klimax
4 Gabriel Olivares Quintanilla 205 New Rock / EEA
5 John-Alexandre Vink 211
6 Aiko Herbos 209 BVKB - Klimax
7 Valère van Hoorde 208 Vertical Thinking
8 Florian Thill 202 KSE
9 Luca Ferrari 206 Stone Climbing Factory
10 Robin Andries 212 Team ACCM
11 Simon Vandenhaute 210 Klimclub Hungaria
12 Samuel Duron 203 Vertical Thinking
13 Sébastien Quatresooz 214 Team ACCM
18-01-2020 17:35
# Name Bib number Nat. 1 2 1 League. Points Team
1 Lionel Bauduin 204 BEL 31+ 29+ 35+ 100.0
2 Luca Ferrari 206 BEL 27+ 29+ 33+ 80.0 Stone Climbing Factory
3 Mats Vancraeynest 213 BEL 13 28+ 27+ 65.0 BVKB - Klimax
4 Aiko Herbos 209 BEL 29 29+ 24+ 55.0 BVKB - Klimax
5 Samuel Duron 203 BEL 24+ 21 24+ 51.0 Vertical Thinking
6 Gabriel Olivares Quintanilla 205 BEL 15+ 27+ 24+ 47.0 New Rock / EEA
7 John-Alexandre Vink 211 BEL 15+ 26+ 24+ 43.0
8 Roman Brusselmans 201 BEL 15+ 27+ 23 40.0 New Rock / EEA
9 Robin Andries 212 BEL 15 20+ 37.0 Team ACCM
10 Sébastien Quatresooz 214 BEL 13+ 20+ 34.0 Team ACCM
11 Florian Thill 202 LUX 13 12 31.0 KSE
12 Simon Vandenhaute 210 BEL 12+ 11+ 28.0 Klimclub Hungaria
13 Valère van Hoorde 208 BEL 12+ 6+ 26.0 Vertical Thinking

Number of competitors: 14

Name Bib number Nat. Team Reg#
Nathan Rousselle 404 BEL Escal'Pades
Jim Zeimes 416 LUX Escal'Pades
Félix Hervé 406 LUX KSE
Thibo Bourgeois 413 BEL Stone Climbing Factory
Ferre Beirens 409 BEL Vertical Thinking
Arthur Bouquet 414 BEL Vertical Thinking
Ferre Huylebroek 402 BEL Vertical Thinking
Pol Freres 412 LUX
Félix Foret 417 BEL Entre Ciel et Terre
Jasper van Malderen 411 BEL BVKB - Klimax
Ties Vancraeynest 407 BEL BVKB - Klimax
Martin Dassesse 410 BEL CAB Liège /Gecko
Stefan Markovsky 401 BUL Klimclub Hungaria
Maxime Duculot 403 BEL ESKIlibre

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 14

# Name Bib number Nat. Team
1 Martin Dassesse 410 CAB Liège /Gecko
2 Ferre Huylebroek 402 Vertical Thinking
3 Stefan Markovsky 401 Klimclub Hungaria
4 Jasper van Malderen 411 BVKB - Klimax
5 Ferre Beirens 409 Vertical Thinking
6 Félix Hervé 406 KSE
7 Maxime Duculot 403 ESKIlibre
8 Jim Zeimes 416 Escal'Pades
9 Pol Freres 412
10 Thibo Bourgeois 413 Stone Climbing Factory
11 Félix Foret 417 Entre Ciel et Terre
12 Ties Vancraeynest 407 BVKB - Klimax
13 Arthur Bouquet 414 Vertical Thinking
14 Nathan Rousselle 404 Escal'Pades
# Name Bib number Nat. Team
1 Jim Zeimes 416 Escal'Pades
2 Pol Freres 412
3 Thibo Bourgeois 413 Stone Climbing Factory
4 Félix Foret 417 Entre Ciel et Terre
5 Ties Vancraeynest 407 BVKB - Klimax
6 Arthur Bouquet 414 Vertical Thinking
7 Nathan Rousselle 404 Escal'Pades
8 Martin Dassesse 410 CAB Liège /Gecko
9 Ferre Huylebroek 402 Vertical Thinking
10 Stefan Markovsky 401 Klimclub Hungaria
11 Jasper van Malderen 411 BVKB - Klimax
12 Ferre Beirens 409 Vertical Thinking
13 Félix Hervé 406 KSE
14 Maxime Duculot 403 ESKIlibre
18-01-2020 17:35
# Name Bib number Nat. 1 2 1 League. Points Team
1 Ties Vancraeynest 407 BEL Top Top 35 100.0 BVKB - Klimax
2 Nathan Rousselle 404 BEL Top 13+ 28+ 80.0 Escal'Pades
3 Jasper van Malderen 411 BEL Top 30 27+ 65.0 BVKB - Klimax
4 Ferre Huylebroek 402 BEL Top 22+ 24+ 55.0 Vertical Thinking
5 Jim Zeimes 416 LUX Top 15 22 51.0 Escal'Pades
6 Arthur Bouquet 414 BEL 34+ 15+ 21+ 47.0 Vertical Thinking
7 Stefan Markovsky 401 BUL 39 15 21+ 43.0 Klimclub Hungaria
8 Félix Foret 417 BEL 31+ 15 19+ 40.0 Entre Ciel et Terre
9 Pol Freres 412 LUX 31+ 14 37.0
10 Thibo Bourgeois 413 BEL 35 12 34.0 Stone Climbing Factory
11 Ferre Beirens 409 BEL 31+ 13 31.0 Vertical Thinking
12 Félix Hervé 406 LUX 20+ 13+ 28.0 KSE
13 Martin Dassesse 410 BEL 30+ 12 26.0 CAB Liège /Gecko
14 Maxime Duculot 403 BEL 17 11 24.0 ESKIlibre

Youth B Male

The competitionresults are not public.

Youth C Male

The competitionresults are not public.

Youth D Male

The competitionresults are not public.