Belgian Boulder Youth 2024 - BBY24, Sat, 17 Feb 2024 10:00:00 +0100, Camp de Base, Brussels

Discipline: Boulder
League:
Status: Processed
Description:
ADDRESS
210C, Chaussée de Boondael
1050 Ixelles/Elsene

https://www.lecampdebase.be/accueil/



!! Exceptionally, no bike will be allowed in the bikes parking in the entrance of the gym. You will need to park your bike on the street.  

FORMAT
Qualifications:
3 + 3 Boulders Flash Format. Rotation 5 minutes. 15 seconds time between participants.

Coaches info
Demonstration videos: https://www.youtube.com/playlist?list=PLyDcJeZvXLQkYO5hdVp2os4GaLCTnrBnz 





Finals for the 6 best climbers:
4 Boulders - 5 minutes rotation, 15 seconds time between finalists.



PROVISIONAL TIMING

Saturday 17 February

8:00     gym opens
8:00-8:30  Registrations U16
9:00     start Q.U16 M+F   Live Results
11:00-11:30 Registrations U18
12:00     end Q.U16 M+F
12:15     start Q.U18 M+F (Attention Female boulder 1 only first pauze)  Live Results
14:45-15:15  Registrations U20
16:00       end Q.U18 M+F
16:15      start Q.U20 M+F (Attention Female boulder 1 - only first pauze) Live Results
18:30      end Q.U20 M+F

19:30     presentation & observation U16 M&F
19:45     start Finals U16 M&F   Live Results
21:00    end Finals U16 M&F
21:15      podium U16 M&F

Sunday 18 February

13:00-13:30  Registrations  Finalists U18
14:00     start Finals U18 M&F  Live Results
15:00       end Finals U18 M&F

13:30-14:00  Registrations Finalist U20

17:00     start Finals U20 M&F  Live Results
18:00     end Finals U20 M&F
18:15     podium U20 + U18
19:00     closing gym
 
INFO'S

The Championship being spread in two days , accommodation is possible (for athletes, coaches, route setters or judges) in the Brussels Youth Hostel in Auderghem:
Auberge des Trois Fontaines
Chaussée de Wavresesteenweg, 257
1160 Auderghem

https://www.auberge3fontaines.be/en/


OFFICIALS

Jury President : Dave Suetens
Result Service: Edith Staes

Chief Route Setter: Rob Denayer
Assistant RS: Wanne Libot
Route Setters: Florian Gourgue, David Leduc and Jules Derouineau
Intern: Sam Yeu Chan

Number of competitors: 21

Name Bib number Nat. Team Reg#
Lore Van de Wiele 108 BEL Bleau Climbing Team
Caecilia Lebrun 118 BEL Entre Ciel et Terre
Emma Vandeleene 103 BEL Blueberry Club
Juliette Buysens 111 BEL Entre Ciel et Terre
Yunghsin Li 104 TPE BVKB - Klimax
Gloria de Montjoye 114 BEL Entre Ciel et Terre
Laura Van de Walle 120 BEL Bleau Climbing Team
Sarah Bizoux 113 BEL Entre Ciel et Terre
Jolien Van Laken 109 BEL BVKB - Klimax
Chloé Degosserie 119 BEL Entre Ciel et Terre
Anaïs Ghislain 121 BEL Maniak Competition Team
Noémie Severino 117 BEL Maniak Competition Team
Louise Beckers 115 BEL Escal'Pades
Maurane De Waele 112 BEL Blueberry Club
Alyana Van Hoeydonck 101 BEL BVKB - Klimax
Lucie Guiot 110 BEL Escal'Pades
Daphné Dubois 107 LUX D-Summit Dudelange
Mirthe Nuijens 116 BEL Klimclub Hungaria
Willemijn Pieters 105 BEL Klimclub Hungaria
Lola Slavazza 102 LUX Escal'Pades
Jade Schokkaert 106 BEL BVKB - Klimax

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 21

Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
09:00 1 Alyana Van Hoeydonck 101 BVKB - Klimax
09:05 2 Lola Slavazza 102 Escal'Pades
09:10 3 Emma Vandeleene 103 Blueberry Club
09:15 4 Yunghsin Li 104 BVKB - Klimax
09:21 5 Willemijn Pieters 105 Klimclub Hungaria
09:26 6 Jade Schokkaert 106 BVKB - Klimax
09:31 7 Daphné Dubois 107 D-Summit Dudelange
09:36 8 Lore Van de Wiele 108 Bleau Climbing Team
09:42 9 Jolien Van Laken 109 BVKB - Klimax
09:47 10 Lucie Guiot 110 Escal'Pades
09:52 11 Juliette Buysens 111 Entre Ciel et Terre
09:57 12 Maurane De Waele 112 Blueberry Club
10:03 13 Sarah Bizoux 113 Entre Ciel et Terre
10:08 14 Gloria de Montjoye 114 Entre Ciel et Terre
10:13 15 Louise Beckers 115 Escal'Pades
10:18 16 Mirthe Nuijens 116 Klimclub Hungaria
10:24 17 Noémie Severino 117 Maniak Competition Team
10:29 18 Caecilia Lebrun 118 Entre Ciel et Terre
10:34 19 Chloé Degosserie 119 Entre Ciel et Terre
10:39 20 Laura Van de Walle 120 Bleau Climbing Team
10:45 21 Anaïs Ghislain 121 Maniak Competition Team
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
09:10 1 Alyana Van Hoeydonck 101 BVKB - Klimax
09:15 2 Lola Slavazza 102 Escal'Pades
09:20 3 Emma Vandeleene 103 Blueberry Club
09:25 4 Yunghsin Li 104 BVKB - Klimax
09:31 5 Willemijn Pieters 105 Klimclub Hungaria
09:36 6 Jade Schokkaert 106 BVKB - Klimax
09:41 7 Daphné Dubois 107 D-Summit Dudelange
09:46 8 Lore Van de Wiele 108 Bleau Climbing Team
09:52 9 Jolien Van Laken 109 BVKB - Klimax
09:57 10 Lucie Guiot 110 Escal'Pades
10:02 11 Juliette Buysens 111 Entre Ciel et Terre
10:07 12 Maurane De Waele 112 Blueberry Club
10:13 13 Sarah Bizoux 113 Entre Ciel et Terre
10:18 14 Gloria de Montjoye 114 Entre Ciel et Terre
10:23 15 Louise Beckers 115 Escal'Pades
10:28 16 Mirthe Nuijens 116 Klimclub Hungaria
10:34 17 Noémie Severino 117 Maniak Competition Team
10:39 18 Caecilia Lebrun 118 Entre Ciel et Terre
10:44 19 Chloé Degosserie 119 Entre Ciel et Terre
10:49 20 Laura Van de Walle 120 Bleau Climbing Team
10:55 21 Anaïs Ghislain 121 Maniak Competition Team
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
09:20 1 Alyana Van Hoeydonck 101 BVKB - Klimax
09:25 2 Lola Slavazza 102 Escal'Pades
09:30 3 Emma Vandeleene 103 Blueberry Club
09:35 4 Yunghsin Li 104 BVKB - Klimax
09:41 5 Willemijn Pieters 105 Klimclub Hungaria
09:46 6 Jade Schokkaert 106 BVKB - Klimax
09:51 7 Daphné Dubois 107 D-Summit Dudelange
09:56 8 Lore Van de Wiele 108 Bleau Climbing Team
10:02 9 Jolien Van Laken 109 BVKB - Klimax
10:07 10 Lucie Guiot 110 Escal'Pades
10:12 11 Juliette Buysens 111 Entre Ciel et Terre
10:17 12 Maurane De Waele 112 Blueberry Club
10:23 13 Sarah Bizoux 113 Entre Ciel et Terre
10:28 14 Gloria de Montjoye 114 Entre Ciel et Terre
10:33 15 Louise Beckers 115 Escal'Pades
10:38 16 Mirthe Nuijens 116 Klimclub Hungaria
10:44 17 Noémie Severino 117 Maniak Competition Team
10:49 18 Caecilia Lebrun 118 Entre Ciel et Terre
10:54 19 Chloé Degosserie 119 Entre Ciel et Terre
10:59 20 Laura Van de Walle 120 Bleau Climbing Team
11:05 21 Anaïs Ghislain 121 Maniak Competition Team
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
09:00 1 Alyana Van Hoeydonck 101 BVKB - Klimax
09:05 2 Lola Slavazza 102 Escal'Pades
09:10 3 Emma Vandeleene 103 Blueberry Club
09:15 4 Yunghsin Li 104 BVKB - Klimax
09:21 5 Willemijn Pieters 105 Klimclub Hungaria
09:26 6 Jade Schokkaert 106 BVKB - Klimax
09:31 7 Daphné Dubois 107 D-Summit Dudelange
09:36 8 Lore Van de Wiele 108 Bleau Climbing Team
09:42 9 Jolien Van Laken 109 BVKB - Klimax
09:47 10 Lucie Guiot 110 Escal'Pades
09:52 11 Juliette Buysens 111 Entre Ciel et Terre
09:57 12 Maurane De Waele 112 Blueberry Club
10:03 13 Sarah Bizoux 113 Entre Ciel et Terre
10:08 14 Gloria de Montjoye 114 Entre Ciel et Terre
10:13 15 Louise Beckers 115 Escal'Pades
10:18 16 Mirthe Nuijens 116 Klimclub Hungaria
10:24 17 Noémie Severino 117 Maniak Competition Team
10:29 18 Caecilia Lebrun 118 Entre Ciel et Terre
10:34 19 Chloé Degosserie 119 Entre Ciel et Terre
10:39 20 Laura Van de Walle 120 Bleau Climbing Team
10:45 21 Anaïs Ghislain 121 Maniak Competition Team
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
09:10 1 Alyana Van Hoeydonck 101 BVKB - Klimax
09:15 2 Lola Slavazza 102 Escal'Pades
09:20 3 Emma Vandeleene 103 Blueberry Club
09:25 4 Yunghsin Li 104 BVKB - Klimax
09:31 5 Willemijn Pieters 105 Klimclub Hungaria
09:36 6 Jade Schokkaert 106 BVKB - Klimax
09:41 7 Daphné Dubois 107 D-Summit Dudelange
09:46 8 Lore Van de Wiele 108 Bleau Climbing Team
09:52 9 Jolien Van Laken 109 BVKB - Klimax
09:57 10 Lucie Guiot 110 Escal'Pades
10:02 11 Juliette Buysens 111 Entre Ciel et Terre
10:07 12 Maurane De Waele 112 Blueberry Club
10:13 13 Sarah Bizoux 113 Entre Ciel et Terre
10:18 14 Gloria de Montjoye 114 Entre Ciel et Terre
10:23 15 Louise Beckers 115 Escal'Pades
10:28 16 Mirthe Nuijens 116 Klimclub Hungaria
10:34 17 Noémie Severino 117 Maniak Competition Team
10:39 18 Caecilia Lebrun 118 Entre Ciel et Terre
10:44 19 Chloé Degosserie 119 Entre Ciel et Terre
10:49 20 Laura Van de Walle 120 Bleau Climbing Team
10:55 21 Anaïs Ghislain 121 Maniak Competition Team
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
09:20 1 Alyana Van Hoeydonck 101 BVKB - Klimax
09:25 2 Lola Slavazza 102 Escal'Pades
09:30 3 Emma Vandeleene 103 Blueberry Club
09:35 4 Yunghsin Li 104 BVKB - Klimax
09:41 5 Willemijn Pieters 105 Klimclub Hungaria
09:46 6 Jade Schokkaert 106 BVKB - Klimax
09:51 7 Daphné Dubois 107 D-Summit Dudelange
09:56 8 Lore Van de Wiele 108 Bleau Climbing Team
10:02 9 Jolien Van Laken 109 BVKB - Klimax
10:07 10 Lucie Guiot 110 Escal'Pades
10:12 11 Juliette Buysens 111 Entre Ciel et Terre
10:17 12 Maurane De Waele 112 Blueberry Club
10:23 13 Sarah Bizoux 113 Entre Ciel et Terre
10:28 14 Gloria de Montjoye 114 Entre Ciel et Terre
10:33 15 Louise Beckers 115 Escal'Pades
10:38 16 Mirthe Nuijens 116 Klimclub Hungaria
10:44 17 Noémie Severino 117 Maniak Competition Team
10:49 18 Caecilia Lebrun 118 Entre Ciel et Terre
10:54 19 Chloé Degosserie 119 Entre Ciel et Terre
10:59 20 Laura Van de Walle 120 Bleau Climbing Team
11:05 21 Anaïs Ghislain 121 Maniak Competition Team
18-02-2024 18:29
# Name Bib number Nat. 1 2 3 4 5 6 Total 1 2 3 4 Total League. Points Team
1 Anaïs Ghislain 121 BEL T1Z1 T1Z1 T2Z2 T1Z1 T1Z1 T1Z1 6T7 6Z7 T1Z1 T3Z2 T1Z1 T1Z1 4T6 4Z5 1000.0 Maniak Competition Team
2 Daphné Dubois 107 LUX T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T2Z1 T1Z1 6T7 6Z6 T1Z1 T1Z1 T3Z3 T1Z1 4T6 4Z6 805.0 D-Summit Dudelange
3 Caecilia Lebrun 118 BEL T2Z2 T1Z1 T2Z2 T1Z1 T1Z1 T1Z1 6T8 6Z8 T1Z1 T1Z1 T2Z1 T4Z4 4T8 4Z7 690.0 Entre Ciel et Terre
4 Jolien Van Laken 109 BEL T3Z3 T1Z1 T2Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 6T9 6Z8 T2Z2 T1Z1 T2Z2 T4Z1 4T9 4Z6 610.0 BVKB - Klimax
5 Lola Slavazza 102 LUX T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T2Z1 T1Z1 6T7 6Z6 T1Z1 T1Z1 Z1 T3Z2 3T5 4Z5 545.0 Escal'Pades
6 Yunghsin Li 104 TPE T1Z1 T1Z1 T2Z2 T1Z1 T1Z1 T1Z1 6T7 6Z7 Z2 T3Z2 T2Z2 2T5 3Z6 495.0 BVKB - Klimax
7 Mirthe Nuijens 116 BEL T1Z1 T1Z1 T3Z3 T2Z2 T3Z1 T1Z1 6T11 6Z9 455.0 Klimclub Hungaria
8 Alyana Van Hoeydonck 101 BEL T10Z9 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T2Z1 T1Z1 6T16 6Z14 415.0 BVKB - Klimax
9 Lore Van de Wiele 108 BEL T6Z6 T2Z1 T2Z2 T1Z1 Z2 T1Z1 5T12 6Z13 380.0 Bleau Climbing Team
10 Louise Beckers 115 BEL T6Z6 T1Z1 Z5 T2Z2 T1Z1 T2Z1 5T12 6Z16 350.0 Escal'Pades
11 Juliette Buysens 111 BEL T7Z6 T2Z2 T9Z9 Z3 T1Z1 4T19 5Z21 325.0 Entre Ciel et Terre
12 Jade Schokkaert 106 BEL T2Z2 Z4 T3Z1 Z7 T1Z1 3T6 5Z15 300.0 BVKB - Klimax
13 Noémie Severino 117 BEL T1Z1 T1Z1 Z5 Z3 Z1 2T2 5Z11 280.0 Maniak Competition Team
14 Laura Van de Walle 120 BEL Z4 T1Z1 Z4 Z1 T2Z1 2T3 5Z11 260.0 Bleau Climbing Team
15 Gloria de Montjoye 114 BEL T4Z4 Z3 T4Z4 Z1 Z1 2T8 5Z13 240.0 Entre Ciel et Terre
16 Maurane De Waele 112 BEL Z8 T1Z1 Z5 T1Z1 2T2 4Z15 220.0 Blueberry Club
17 Emma Vandeleene 103 BEL Z4 Z5 Z2 T4Z1 Z4 1T4 5Z16 205.0 Blueberry Club
18 Willemijn Pieters 105 BEL T1Z1 Z1 Z1 Z1 1T1 4Z4 185.0 Klimclub Hungaria
19 Sarah Bizoux 113 BEL T4Z3 Z3 Z2 Z1 1T4 4Z9 170.0 Entre Ciel et Terre
20 Lucie Guiot 110 BEL T3Z2 Z1 1T3 2Z3 155.0 Escal'Pades
21 Chloé Degosserie 119 BEL DNS 0T0 0Z0 145.0 Entre Ciel et Terre

Number of competitors: 13

Name Bib number Nat. Team Reg#
Charlotte Harf 206 LUX Escal'Pades
Maya Dendoncker 207 BEL BVKB - Klimax
Fran Goossens 210 BEL Bleau Climbing Team
Nele Vermeeren 208 BEL BVKB - Klimax
Marthe Miljoen 205 BEL BVKB - Klimax
Mara D'Hooghe 213 BEL BVKB - Klimax
Nina Zaffuto 201 BEL Top Rock - l’Elephant
Lucie Verset 209 BEL Le Camp 4
Perrine Alardin 202 BEL Le Camp 4
Matti Debelle 203 BEL BVKB - Klimax
Leonie Lenz 211 BEL BVKB - Klimax
Eléonore Houben 212 BEL Escal'Pades
Philomijn Sinke 204 NED Kei Boulderhal

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 13

Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:15 1 Nina Zaffuto 201 Top Rock - l’Elephant
12:20 2 Perrine Alardin 202 Le Camp 4
12:25 3 Matti Debelle 203 BVKB - Klimax
12:30 4 Philomijn Sinke 204 Kei Boulderhal
12:36 5 Marthe Miljoen 205 BVKB - Klimax
12:41 6 Charlotte Harf 206 Escal'Pades
12:46 Break
13:12 7 Maya Dendoncker 207 BVKB - Klimax
13:18 8 Nele Vermeeren 208 BVKB - Klimax
13:23 9 Lucie Verset 209 Le Camp 4
13:28 10 Fran Goossens 210 Bleau Climbing Team
13:33 11 Leonie Lenz 211 BVKB - Klimax
13:39 12 Eléonore Houben 212 Escal'Pades
13:44 Break
14:10 13 Mara D'Hooghe 213 BVKB - Klimax
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:25 1 Nina Zaffuto 201 Top Rock - l’Elephant
12:30 2 Perrine Alardin 202 Le Camp 4
12:35 3 Matti Debelle 203 BVKB - Klimax
12:40 4 Philomijn Sinke 204 Kei Boulderhal
12:46 5 Marthe Miljoen 205 BVKB - Klimax
12:51 6 Charlotte Harf 206 Escal'Pades
12:56 Break
13:22 7 Maya Dendoncker 207 BVKB - Klimax
13:28 8 Nele Vermeeren 208 BVKB - Klimax
13:33 9 Lucie Verset 209 Le Camp 4
13:38 10 Fran Goossens 210 Bleau Climbing Team
13:43 11 Leonie Lenz 211 BVKB - Klimax
13:49 12 Eléonore Houben 212 Escal'Pades
13:54 Break
14:20 13 Mara D'Hooghe 213 BVKB - Klimax
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:35 1 Nina Zaffuto 201 Top Rock - l’Elephant
12:40 2 Perrine Alardin 202 Le Camp 4
12:45 3 Matti Debelle 203 BVKB - Klimax
12:50 4 Philomijn Sinke 204 Kei Boulderhal
12:56 5 Marthe Miljoen 205 BVKB - Klimax
13:01 6 Charlotte Harf 206 Escal'Pades
13:06 Break
13:32 7 Maya Dendoncker 207 BVKB - Klimax
13:38 8 Nele Vermeeren 208 BVKB - Klimax
13:43 9 Lucie Verset 209 Le Camp 4
13:48 10 Fran Goossens 210 Bleau Climbing Team
13:53 11 Leonie Lenz 211 BVKB - Klimax
13:59 12 Eléonore Houben 212 Escal'Pades
14:04 Break
14:30 13 Mara D'Hooghe 213 BVKB - Klimax
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:15 1 Nina Zaffuto 201 Top Rock - l’Elephant
12:20 2 Perrine Alardin 202 Le Camp 4
12:25 3 Matti Debelle 203 BVKB - Klimax
12:30 4 Philomijn Sinke 204 Kei Boulderhal
12:36 5 Marthe Miljoen 205 BVKB - Klimax
12:41 6 Charlotte Harf 206 Escal'Pades
12:46 7 Maya Dendoncker 207 BVKB - Klimax
12:51 Break
13:12 8 Nele Vermeeren 208 BVKB - Klimax
13:18 9 Lucie Verset 209 Le Camp 4
13:23 10 Fran Goossens 210 Bleau Climbing Team
13:28 11 Leonie Lenz 211 BVKB - Klimax
13:33 12 Eléonore Houben 212 Escal'Pades
13:39 13 Mara D'Hooghe 213 BVKB - Klimax
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:25 1 Nina Zaffuto 201 Top Rock - l’Elephant
12:30 2 Perrine Alardin 202 Le Camp 4
12:35 3 Matti Debelle 203 BVKB - Klimax
12:40 4 Philomijn Sinke 204 Kei Boulderhal
12:46 5 Marthe Miljoen 205 BVKB - Klimax
12:51 6 Charlotte Harf 206 Escal'Pades
12:56 7 Maya Dendoncker 207 BVKB - Klimax
13:01 Break
13:22 8 Nele Vermeeren 208 BVKB - Klimax
13:28 9 Lucie Verset 209 Le Camp 4
13:33 10 Fran Goossens 210 Bleau Climbing Team
13:38 11 Leonie Lenz 211 BVKB - Klimax
13:43 12 Eléonore Houben 212 Escal'Pades
13:49 13 Mara D'Hooghe 213 BVKB - Klimax
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:35 1 Nina Zaffuto 201 Top Rock - l’Elephant
12:40 2 Perrine Alardin 202 Le Camp 4
12:45 3 Matti Debelle 203 BVKB - Klimax
12:50 4 Philomijn Sinke 204 Kei Boulderhal
12:56 5 Marthe Miljoen 205 BVKB - Klimax
13:01 6 Charlotte Harf 206 Escal'Pades
13:06 7 Maya Dendoncker 207 BVKB - Klimax
13:11 Break
13:32 8 Nele Vermeeren 208 BVKB - Klimax
13:38 9 Lucie Verset 209 Le Camp 4
13:43 10 Fran Goossens 210 Bleau Climbing Team
13:48 11 Leonie Lenz 211 BVKB - Klimax
13:53 12 Eléonore Houben 212 Escal'Pades
13:59 13 Mara D'Hooghe 213 BVKB - Klimax
18-02-2024 18:29
# Name Bib number Nat. 1 2 3 4 5 6 Total 1 2 3 4 Total League. Points Team
1 Nele Vermeeren 208 BEL T2Z1 T1Z1 T2Z2 T1Z1 T1Z1 Z1 5T7 6Z7 T1Z1 Z8 T2Z1 2T3 3Z10 1000.0 BVKB - Klimax
2 Perrine Alardin 202 BEL Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 Z1 4T4 6Z6 T1Z1 Z7 T4Z1 2T5 3Z9 805.0 Le Camp 4
3 Matti Debelle 203 BEL Z1 T1Z1 T3Z3 T1Z1 T1Z1 Z1 4T6 6Z8 T3Z3 Z4 Z8 1T3 3Z15 690.0 BVKB - Klimax
4 Marthe Miljoen 205 BEL T3Z1 Z1 T3Z3 T1Z1 T2Z1 Z2 4T9 6Z9 T3Z1 Z9 Z11 1T3 3Z21 610.0 BVKB - Klimax
5 Fran Goossens 210 BEL Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 Z2 T2Z1 4T5 6Z7 T8Z8 1T8 1Z8 545.0 Bleau Climbing Team
6 Nina Zaffuto 201 BEL Z1 T4Z1 Z2 T1Z1 T2Z1 T2Z1 4T9 6Z7 Z8 Z6 0T0 2Z14 495.0 Top Rock - l’Elephant
7 Maya Dendoncker 207 BEL Z2 T1Z1 T1Z1 T1Z1 Z5 Z1 3T3 6Z11 455.0 BVKB - Klimax
8 Lucie Verset 209 BEL Z2 T3Z2 T1Z1 T2Z2 Z1 3T6 5Z8 415.0 Le Camp 4
9 Leonie Lenz 211 BEL Z1 Z1 Z5 T1Z1 Z1 T1Z1 2T2 6Z10 380.0 BVKB - Klimax
10 Charlotte Harf 206 LUX Z1 T3Z3 T1Z1 Z1 Z1 2T4 5Z7 350.0 Escal'Pades
11 Mara D'Hooghe 213 BEL Z1 Z1 T1Z1 Z3 Z1 1T1 5Z7 325.0 BVKB - Klimax
12 Eléonore Houben 212 BEL Z1 Z1 Z6 Z1 Z1 0T0 5Z10 300.0 Escal'Pades
13 Philomijn Sinke 204 NED Z3 0T0 1Z3 280.0 Kei Boulderhal

Number of competitors: 9

Name Bib number Nat. Team Reg#
Gladys de Vocht 303 BEL Le Camp 4
Louca De Pauw 308 BEL Blok team
Lea Kerski 306 FRA Escal'Pades
Ilke Geelen 301 BEL Klimclub Hungaria
Frederique Kerstens 302 NED Team Fabriek
Doenja Sinke 304 NED Kei Boulderhal
Marjolein Vanstraelen 307 BEL Olympia
Hannelore Liberloo 305 BEL Alpamayo klim club vzw
Lorraine Kervyn 309 BEL Le Camp 4

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 9

Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:15 1 Ilke Geelen 301 Klimclub Hungaria
16:20 2 Frederique Kerstens 302 Team Fabriek
16:25 3 Gladys de Vocht 303 Le Camp 4
16:30 4 Doenja Sinke 304 Kei Boulderhal
16:36 Break
17:12 5 Hannelore Liberloo 305 Alpamayo klim club vzw
17:18 6 Lea Kerski 306 Escal'Pades
17:23 7 Marjolein Vanstraelen 307 Olympia
17:28 8 Louca De Pauw 308 Blok team
17:33 Break
18:10 9 Lorraine Kervyn 309 Le Camp 4
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:25 1 Ilke Geelen 301 Klimclub Hungaria
16:30 2 Frederique Kerstens 302 Team Fabriek
16:35 3 Gladys de Vocht 303 Le Camp 4
16:40 4 Doenja Sinke 304 Kei Boulderhal
16:46 Break
17:22 5 Hannelore Liberloo 305 Alpamayo klim club vzw
17:28 6 Lea Kerski 306 Escal'Pades
17:33 7 Marjolein Vanstraelen 307 Olympia
17:38 8 Louca De Pauw 308 Blok team
17:43 Break
18:20 9 Lorraine Kervyn 309 Le Camp 4
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:35 1 Ilke Geelen 301 Klimclub Hungaria
16:40 2 Frederique Kerstens 302 Team Fabriek
16:45 3 Gladys de Vocht 303 Le Camp 4
16:50 4 Doenja Sinke 304 Kei Boulderhal
16:56 Break
17:32 5 Hannelore Liberloo 305 Alpamayo klim club vzw
17:38 6 Lea Kerski 306 Escal'Pades
17:43 7 Marjolein Vanstraelen 307 Olympia
17:48 8 Louca De Pauw 308 Blok team
17:53 Break
18:30 9 Lorraine Kervyn 309 Le Camp 4
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:15 1 Ilke Geelen 301 Klimclub Hungaria
16:20 2 Frederique Kerstens 302 Team Fabriek
16:25 3 Gladys de Vocht 303 Le Camp 4
16:30 4 Doenja Sinke 304 Kei Boulderhal
16:36 5 Hannelore Liberloo 305 Alpamayo klim club vzw
16:41 Break
17:12 6 Lea Kerski 306 Escal'Pades
17:18 7 Marjolein Vanstraelen 307 Olympia
17:23 8 Louca De Pauw 308 Blok team
17:28 9 Lorraine Kervyn 309 Le Camp 4
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:25 1 Ilke Geelen 301 Klimclub Hungaria
16:30 2 Frederique Kerstens 302 Team Fabriek
16:35 3 Gladys de Vocht 303 Le Camp 4
16:40 4 Doenja Sinke 304 Kei Boulderhal
16:46 5 Hannelore Liberloo 305 Alpamayo klim club vzw
16:51 Break
17:22 6 Lea Kerski 306 Escal'Pades
17:28 7 Marjolein Vanstraelen 307 Olympia
17:33 8 Louca De Pauw 308 Blok team
17:38 9 Lorraine Kervyn 309 Le Camp 4
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:35 1 Ilke Geelen 301 Klimclub Hungaria
16:40 2 Frederique Kerstens 302 Team Fabriek
16:45 3 Gladys de Vocht 303 Le Camp 4
16:50 4 Doenja Sinke 304 Kei Boulderhal
16:56 5 Hannelore Liberloo 305 Alpamayo klim club vzw
17:01 Break
17:32 6 Lea Kerski 306 Escal'Pades
17:38 7 Marjolein Vanstraelen 307 Olympia
17:43 8 Louca De Pauw 308 Blok team
17:48 9 Lorraine Kervyn 309 Le Camp 4
18-02-2024 18:29
# Name Bib number Nat. 1 2 3 4 5 6 Total 1 2 3 4 Total League. Points Team
1 Doenja Sinke 304 NED T2Z1 T3Z1 T2Z2 T1Z1 T2Z1 T1Z1 6T11 6Z7 T4Z3 Z6 T3Z2 Z3 2T7 4Z14 1000.0 Kei Boulderhal
2 Lorraine Kervyn 309 BEL T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 6T6 6Z6 T1Z1 Z8 T2Z1 2T3 3Z10 805.0 Le Camp 4
3 Lea Kerski 306 FRA T2Z2 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T2Z1 6T8 6Z7 T4Z4 T2Z2 Z1 2T6 3Z7 690.0 Escal'Pades
4 Frederique Kerstens 302 NED T1Z1 T2Z1 T2Z2 T1Z1 Z1 Z1 4T6 6Z7 Z1 Z10 Z6 0T0 3Z17 610.0 Team Fabriek
5 Gladys de Vocht 303 BEL T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T3Z1 T1Z1 6T8 6Z6 Z8 0T0 1Z8 545.0 Le Camp 4
6 Marjolein Vanstraelen 307 BEL Z1 Z1 T1Z1 Z1 Z1 1T1 5Z5 0T0 0Z0 495.0 Olympia
7 Ilke Geelen 301 BEL Z2 Z1 T10Z6 1T10 3Z9 455.0 Klimclub Hungaria
8 Louca De Pauw 308 BEL Z4 Z1 Z3 Z1 0T0 4Z9 415.0 Blok team
9 Hannelore Liberloo 305 BEL DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS 0.0 Alpamayo klim club vzw DNS

Number of competitors: 29

Name Bib number Team Reg#
Maxence Keutgen 419 Team BeBloc
Mathias Tychon 412 Escal'Pades
Brecht D'Haeseleer 426 Bleau Climbing Team
Noah Lefebvre 401 Blueberry Club
Célestin Coppieters 415 Le Camp 4
Victor Devos 428 Top Rock - l’Elephant
Mattheo Lecomte 425 Alpamayo klim club vzw
Arnout Vermeeren 420 BVKB - Klimax
Jan Miljoen 402 BVKB - Klimax
Samuel Jansen 404 Blok team
Finn Wuestenbergs 413 Le Camp 4
Kobe Vos 414 Alpamayo klim club vzw 1
Théo De Bie 422 Maniak Competition Team
Seppe willekens 406 Alpamayo klim club vzw
Berre Matheï 416 Blok team
Basile Kovac 405 Top Rock - l’Elephant
Eliott Eloy 417 Maniak Competition Team
Charles Etienne 411 Le Camp 4
Mateo Soltani 418 Top Rock - l’Elephant
Jules Tychon 408 Escal'Pades
Antoine Wullus 409 Escal'Pades
Thomas De Clercq 403 Maniak Competition Team
Timothée Cassart 427
Lukas Breels 410 Entre Ciel et Terre
Daan Roggen 429 Klimclub Hungaria
Richard Coessens 421 Klimclub Hungaria
Thibo Delbroek 407 Klimclub Hungaria
Abel Wauters 424 Maniak Competition Team
Maxime Arnould 423 Maniak Competition Team

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 29

Time (Indicative) # Name Bib number Team
09:00 1 Noah Lefebvre 401 Blueberry Club
09:05 2 Jan Miljoen 402 BVKB - Klimax
09:10 3 Thomas De Clercq 403 Maniak Competition Team
09:15 4 Samuel Jansen 404 Blok team
09:21 5 Basile Kovac 405 Top Rock - l’Elephant
09:26 6 Seppe willekens 406 Alpamayo klim club vzw
09:31 7 Thibo Delbroek 407 Klimclub Hungaria
09:36 8 Jules Tychon 408 Escal'Pades
09:42 9 Antoine Wullus 409 Escal'Pades
09:47 10 Lukas Breels 410 Entre Ciel et Terre
09:52 11 Charles Etienne 411 Le Camp 4
09:57 12 Mathias Tychon 412 Escal'Pades
10:03 13 Finn Wuestenbergs 413 Le Camp 4
10:08 14 Kobe Vos 414 Alpamayo klim club vzw
10:13 15 Célestin Coppieters 415 Le Camp 4
10:18 16 Berre Matheï 416 Blok team
10:24 17 Eliott Eloy 417 Maniak Competition Team
10:29 18 Mateo Soltani 418 Top Rock - l’Elephant
10:34 19 Maxence Keutgen 419 Team BeBloc
10:39 20 Arnout Vermeeren 420 BVKB - Klimax
10:45 21 Richard Coessens 421 Klimclub Hungaria
10:50 22 Théo De Bie 422 Maniak Competition Team
10:55 23 Maxime Arnould 423 Maniak Competition Team
11:00 24 Abel Wauters 424 Maniak Competition Team
11:06 25 Mattheo Lecomte 425 Alpamayo klim club vzw
11:11 26 Brecht D'Haeseleer 426 Bleau Climbing Team
11:16 27 Timothée Cassart 427
11:21 28 Victor Devos 428 Top Rock - l’Elephant
11:27 29 Daan Roggen 429 Klimclub Hungaria
Time (Indicative) # Name Bib number Team
09:10 1 Noah Lefebvre 401 Blueberry Club
09:15 2 Jan Miljoen 402 BVKB - Klimax
09:20 3 Thomas De Clercq 403 Maniak Competition Team
09:25 4 Samuel Jansen 404 Blok team
09:31 5 Basile Kovac 405 Top Rock - l’Elephant
09:36 6 Seppe willekens 406 Alpamayo klim club vzw
09:41 7 Thibo Delbroek 407 Klimclub Hungaria
09:46 8 Jules Tychon 408 Escal'Pades
09:52 9 Antoine Wullus 409 Escal'Pades
09:57 10 Lukas Breels 410 Entre Ciel et Terre
10:02 11 Charles Etienne 411 Le Camp 4
10:07 12 Mathias Tychon 412 Escal'Pades
10:13 13 Finn Wuestenbergs 413 Le Camp 4
10:18 14 Kobe Vos 414 Alpamayo klim club vzw
10:23 15 Célestin Coppieters 415 Le Camp 4
10:28 16 Berre Matheï 416 Blok team
10:34 17 Eliott Eloy 417 Maniak Competition Team
10:39 18 Mateo Soltani 418 Top Rock - l’Elephant
10:44 19 Maxence Keutgen 419 Team BeBloc
10:49 20 Arnout Vermeeren 420 BVKB - Klimax
10:55 21 Richard Coessens 421 Klimclub Hungaria
11:00 22 Théo De Bie 422 Maniak Competition Team
11:05 23 Maxime Arnould 423 Maniak Competition Team
11:10 24 Abel Wauters 424 Maniak Competition Team
11:16 25 Mattheo Lecomte 425 Alpamayo klim club vzw
11:21 26 Brecht D'Haeseleer 426 Bleau Climbing Team
11:26 27 Timothée Cassart 427
11:31 28 Victor Devos 428 Top Rock - l’Elephant
11:37 29 Daan Roggen 429 Klimclub Hungaria
Time (Indicative) # Name Bib number Team
09:20 1 Noah Lefebvre 401 Blueberry Club
09:25 2 Jan Miljoen 402 BVKB - Klimax
09:30 3 Thomas De Clercq 403 Maniak Competition Team
09:35 4 Samuel Jansen 404 Blok team
09:41 5 Basile Kovac 405 Top Rock - l’Elephant
09:46 6 Seppe willekens 406 Alpamayo klim club vzw
09:51 7 Thibo Delbroek 407 Klimclub Hungaria
09:56 8 Jules Tychon 408 Escal'Pades
10:02 9 Antoine Wullus 409 Escal'Pades
10:07 10 Lukas Breels 410 Entre Ciel et Terre
10:12 11 Charles Etienne 411 Le Camp 4
10:17 12 Mathias Tychon 412 Escal'Pades
10:23 13 Finn Wuestenbergs 413 Le Camp 4
10:28 14 Kobe Vos 414 Alpamayo klim club vzw
10:33 15 Célestin Coppieters 415 Le Camp 4
10:38 16 Berre Matheï 416 Blok team
10:44 17 Eliott Eloy 417 Maniak Competition Team
10:49 18 Mateo Soltani 418 Top Rock - l’Elephant
10:54 19 Maxence Keutgen 419 Team BeBloc
10:59 20 Arnout Vermeeren 420 BVKB - Klimax
11:05 21 Richard Coessens 421 Klimclub Hungaria
11:10 22 Théo De Bie 422 Maniak Competition Team
11:15 23 Maxime Arnould 423 Maniak Competition Team
11:20 24 Abel Wauters 424 Maniak Competition Team
11:26 25 Mattheo Lecomte 425 Alpamayo klim club vzw
11:31 26 Brecht D'Haeseleer 426 Bleau Climbing Team
11:36 27 Timothée Cassart 427
11:41 28 Victor Devos 428 Top Rock - l’Elephant
11:47 29 Daan Roggen 429 Klimclub Hungaria
Time (Indicative) # Name Bib number Team
09:00 1 Noah Lefebvre 401 Blueberry Club
09:05 2 Jan Miljoen 402 BVKB - Klimax
09:10 3 Thomas De Clercq 403 Maniak Competition Team
09:15 4 Samuel Jansen 404 Blok team
09:21 5 Basile Kovac 405 Top Rock - l’Elephant
09:26 6 Seppe willekens 406 Alpamayo klim club vzw
09:31 7 Thibo Delbroek 407 Klimclub Hungaria
09:36 8 Jules Tychon 408 Escal'Pades
09:42 9 Antoine Wullus 409 Escal'Pades
09:47 10 Lukas Breels 410 Entre Ciel et Terre
09:52 11 Charles Etienne 411 Le Camp 4
09:57 12 Mathias Tychon 412 Escal'Pades
10:03 13 Finn Wuestenbergs 413 Le Camp 4
10:08 14 Kobe Vos 414 Alpamayo klim club vzw
10:13 15 Célestin Coppieters 415 Le Camp 4
10:18 16 Berre Matheï 416 Blok team
10:24 17 Eliott Eloy 417 Maniak Competition Team
10:29 18 Mateo Soltani 418 Top Rock - l’Elephant
10:34 19 Maxence Keutgen 419 Team BeBloc
10:39 20 Arnout Vermeeren 420 BVKB - Klimax
10:45 21 Richard Coessens 421 Klimclub Hungaria
10:50 22 Théo De Bie 422 Maniak Competition Team
10:55 23 Maxime Arnould 423 Maniak Competition Team
11:00 24 Abel Wauters 424 Maniak Competition Team
11:06 25 Mattheo Lecomte 425 Alpamayo klim club vzw
11:11 26 Brecht D'Haeseleer 426 Bleau Climbing Team
11:16 27 Timothée Cassart 427
11:21 28 Victor Devos 428 Top Rock - l’Elephant
11:27 29 Daan Roggen 429 Klimclub Hungaria
Time (Indicative) # Name Bib number Team
09:10 1 Noah Lefebvre 401 Blueberry Club
09:15 2 Jan Miljoen 402 BVKB - Klimax
09:20 3 Thomas De Clercq 403 Maniak Competition Team
09:25 4 Samuel Jansen 404 Blok team
09:31 5 Basile Kovac 405 Top Rock - l’Elephant
09:36 6 Seppe willekens 406 Alpamayo klim club vzw
09:41 7 Thibo Delbroek 407 Klimclub Hungaria
09:46 8 Jules Tychon 408 Escal'Pades
09:52 9 Antoine Wullus 409 Escal'Pades
09:57 10 Lukas Breels 410 Entre Ciel et Terre
10:02 11 Charles Etienne 411 Le Camp 4
10:07 12 Mathias Tychon 412 Escal'Pades
10:13 13 Finn Wuestenbergs 413 Le Camp 4
10:18 14 Kobe Vos 414 Alpamayo klim club vzw
10:23 15 Célestin Coppieters 415 Le Camp 4
10:28 16 Berre Matheï 416 Blok team
10:34 17 Eliott Eloy 417 Maniak Competition Team
10:39 18 Mateo Soltani 418 Top Rock - l’Elephant
10:44 19 Maxence Keutgen 419 Team BeBloc
10:49 20 Arnout Vermeeren 420 BVKB - Klimax
10:55 21 Richard Coessens 421 Klimclub Hungaria
11:00 22 Théo De Bie 422 Maniak Competition Team
11:05 23 Maxime Arnould 423 Maniak Competition Team
11:10 24 Abel Wauters 424 Maniak Competition Team
11:16 25 Mattheo Lecomte 425 Alpamayo klim club vzw
11:21 26 Brecht D'Haeseleer 426 Bleau Climbing Team
11:26 27 Timothée Cassart 427
11:31 28 Victor Devos 428 Top Rock - l’Elephant
11:37 29 Daan Roggen 429 Klimclub Hungaria
# Name Bib number Team
1 Noah Lefebvre 401 Blueberry Club
2 Jan Miljoen 402 BVKB - Klimax
3 Thomas De Clercq 403 Maniak Competition Team
4 Samuel Jansen 404 Blok team
5 Basile Kovac 405 Top Rock - l’Elephant
6 Seppe willekens 406 Alpamayo klim club vzw
7 Thibo Delbroek 407 Klimclub Hungaria
8 Jules Tychon 408 Escal'Pades
9 Antoine Wullus 409 Escal'Pades
10 Lukas Breels 410 Entre Ciel et Terre
11 Charles Etienne 411 Le Camp 4
12 Mathias Tychon 412 Escal'Pades
13 Finn Wuestenbergs 413 Le Camp 4
14 Kobe Vos 414 Alpamayo klim club vzw
15 Célestin Coppieters 415 Le Camp 4
16 Berre Matheï 416 Blok team
17 Eliott Eloy 417 Maniak Competition Team
18 Mateo Soltani 418 Top Rock - l’Elephant
19 Maxence Keutgen 419 Team BeBloc
20 Arnout Vermeeren 420 BVKB - Klimax
21 Richard Coessens 421 Klimclub Hungaria
22 Théo De Bie 422 Maniak Competition Team
23 Maxime Arnould 423 Maniak Competition Team
24 Abel Wauters 424 Maniak Competition Team
25 Mattheo Lecomte 425 Alpamayo klim club vzw
26 Brecht D'Haeseleer 426 Bleau Climbing Team
27 Timothée Cassart 427
28 Victor Devos 428 Top Rock - l’Elephant
29 Daan Roggen 429 Klimclub Hungaria
18-02-2024 18:29
# Name Bib number 1 2 3 4 5 6 Total 1 2 3 4 Total League. Points Team
1 Finn Wuestenbergs 413 T1Z1 T1Z1 T2Z2 T1Z1 T1Z1 T1Z1 6T7 6Z7 Z1 T5Z5 T1Z1 T1Z1 3T7 4Z8 1000.0 Le Camp 4
2 Brecht D'Haeseleer 426 T1Z1 T1Z1 T4Z4 T2Z1 T2Z2 T1Z1 6T11 6Z10 Z4 T2Z2 Z1 T6Z6 2T8 4Z13 805.0 Bleau Climbing Team
3 Mathias Tychon 412 T1Z1 T1Z1 Z3 T1Z1 T1Z1 T1Z1 5T5 6Z8 Z7 Z3 T3Z3 1T3 3Z13 690.0 Escal'Pades
4 Célestin Coppieters 415 T1Z1 T1Z1 T4Z1 T1Z1 T3Z3 T1Z1 6T11 6Z8 Z2 Z3 T4Z4 1T4 3Z9 610.0 Le Camp 4
5 Jan Miljoen 402 T3Z3 T1Z1 T10Z9 T2Z2 T1Z1 T2Z1 6T19 6Z17 Z1 Z3 Z2 0T0 3Z6 545.0 BVKB - Klimax
6 Daan Roggen 429 Z1 T1Z1 T5Z3 T2Z2 T1Z1 T1Z1 5T10 6Z9 Z4 Z1 0T0 2Z5 495.0 Klimclub Hungaria
7 Antoine Wullus 409 Z7 T1Z1 T5Z2 T1Z1 T2Z2 T3Z3 5T12 6Z16 455.0 Escal'Pades
8 Victor Devos 428 T2Z2 T2Z2 T1Z1 T1Z1 T6Z1 5T12 5Z7 415.0 Top Rock - l’Elephant
9 Lukas Breels 410 Z1 T1Z1 T6Z6 T1Z1 T1Z1 Z1 4T9 6Z11 380.0 Entre Ciel et Terre
10 Maxence Keutgen 419 Z1 T1Z1 Z12 T1Z1 T5Z5 Z2 3T7 6Z22 350.0 Team BeBloc
11 Charles Etienne 411 T1Z1 Z11 T1Z1 T2Z2 Z1 3T4 5Z16 325.0 Le Camp 4
12 Mateo Soltani 418 T2Z1 Z3 T2Z2 T2Z2 Z3 3T6 5Z11 300.0 Top Rock - l’Elephant
13 Samuel Jansen 404 T1Z1 Z18 T3Z3 T2Z2 Z2 3T6 5Z26 280.0 Blok team
14 Abel Wauters 424 T1Z1 Z12 T2Z1 T4Z4 Z10 3T7 5Z28 260.0 Maniak Competition Team
15 Thibo Delbroek 407 T1Z1 T1Z1 T11Z11 Z2 3T13 4Z15 240.0 Klimclub Hungaria
16 Thomas De Clercq 403 T5Z5 Z11 Z2 T2Z2 Z3 2T7 5Z23 220.0 Maniak Competition Team
17 Richard Coessens 421 T1Z1 T1Z1 Z7 Z2 2T2 4Z11 205.0 Klimclub Hungaria
18 Mattheo Lecomte 425 Z1 T3Z1 T1Z1 Z1 2T4 4Z4 185.0 Alpamayo klim club vzw
19 Basile Kovac 405 T1Z1 Z3 T6Z6 Z6 2T7 4Z16 170.0 Top Rock - l’Elephant
20 Arnout Vermeeren 420 T1Z1 Z15 T2Z1 2T3 3Z17 155.0 BVKB - Klimax
21 Seppe willekens 406 T3Z1 T3Z1 Z10 2T6 3Z12 145.0 Alpamayo klim club vzw
22 Timothée Cassart 427 T1Z1 T1Z1 2T2 2Z2 130.0
23 Noah Lefebvre 401 T4Z3 T3Z2 2T7 2Z5 120.0 Blueberry Club
24 Maxime Arnould 423 Z8 Z5 Z1 0T0 3Z14 105.0 Maniak Competition Team
25 Kobe Vos 414 Z1 Z1 0T0 2Z2 90.0 Alpamayo klim club vzw
25 Théo De Bie 422 Z1 Z1 0T0 2Z2 90.0 Maniak Competition Team
27 Berre Matheï 416 Z2 Z2 0T0 2Z4 73.0 Blok team
28 Jules Tychon 408 Z7 0T0 1Z7 63.0 Escal'Pades
29 Eliott Eloy 417 DNS DNS 0T0 0Z0 56.0 Maniak Competition Team

Number of competitors: 38

Name Bib number Nat. Team Reg#
Arne Van de Wiele 535 BEL Bleau Climbing Team
Emile Vandenbussche 518 BEL Top Rock - l’Elephant
Alexis Monseu 509 BEL Maniak Competition Team
Ezra Soetens 528 BEL Blok team
Lander Decroos 530 BEL Bleau Climbing Team
Daan Van Overloop 513 BEL The Island
Aloïs Donéa 508 BEL Entre Ciel et Terre
Thomas Verschuere 532 BEL Blueberry Club
Arthur Vandamme 515 BEL Blueberry Club
Noa Seeuws 522 BEL Entre Ciel et Terre
Matei Alexandru Pavel 503 ROM Le Camp 4
Eliott Collette 502 BEL Maniak Competition Team
Corentin Laporte 525 BEL Le Camp 4
Eliott Battersby 527 BEL Entre Ciel et Terre
Célian Onderet 516 BEL Maniak Competition Team
Colin Chapelle 510 BEL Le Camp 4
Esteban Villers 538 BEL Entre Ciel et Terre
Stef Reweghs 536 BEL Klimclub Hungaria
Kasper Tallon 524 BEL Klimclub Hungaria
Siemen Delbroek 533 BEL Klimclub Hungaria
Axel Dewyn 531 BEL Klimclub Hungaria
Nohlan Schepkens 506 BEL Klimclub Hungaria
Thomas Worm 519 NED Klimclub Hungaria
Obed Mundele 511 COD Le Camp 4
Mathias Sirre 505 BEL
Romain Smeers 514 BEL Top Rock - l’Elephant
Hugo Massart 534 BEL Maniak Competition Team
Quentin Masy 521 BEL Top Rock - l’Elephant
Giovanni Boscarino 537 BEL Top Rock - l’Elephant
Anders De Backer 526 BEL Bleau Climbing Team
Nolan Delongueville 512 BEL Entre Ciel et Terre
Matthys Sevrain 529 BEL
Eitan Rozas 523 USA Le Camp 4
Warre Vingherhoets 504 BEL
Thor Van der Aa 517 BEL Blok team
Alexis Dockier 507 BEL CAB Liège /Gecko
Sam Pauwels 501 BEL Bleau Climbing Team
Tybalt Prinz 520 LUX

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 38

Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:15 1 Sam Pauwels 501 Bleau Climbing Team
12:20 2 Eliott Collette 502 Maniak Competition Team
12:25 3 Matei Alexandru Pavel 503 Le Camp 4
12:30 4 Warre Vingherhoets 504
12:36 5 Mathias Sirre 505
12:41 6 Nohlan Schepkens 506 Klimclub Hungaria
12:46 7 Alexis Dockier 507 CAB Liège /Gecko
12:51 8 Aloïs Donéa 508 Entre Ciel et Terre
12:57 9 Alexis Monseu 509 Maniak Competition Team
13:02 10 Colin Chapelle 510 Le Camp 4
13:07 11 Obed Mundele 511 Le Camp 4
13:12 12 Nolan Delongueville 512 Entre Ciel et Terre
13:18 13 Daan Van Overloop 513 The Island
13:23 14 Romain Smeers 514 Top Rock - l’Elephant
13:28 15 Arthur Vandamme 515 Blueberry Club
13:33 16 Célian Onderet 516 Maniak Competition Team
13:39 17 Thor Van der Aa 517 Blok team
13:44 18 Emile Vandenbussche 518 Top Rock - l’Elephant
13:49 19 Thomas Worm 519 Klimclub Hungaria
13:54 20 Tybalt Prinz 520
14:00 21 Quentin Masy 521 Top Rock - l’Elephant
14:05 22 Noa Seeuws 522 Entre Ciel et Terre
14:10 23 Eitan Rozas 523 Le Camp 4
14:15 24 Kasper Tallon 524 Klimclub Hungaria
14:21 25 Corentin Laporte 525 Le Camp 4
14:26 26 Anders De Backer 526 Bleau Climbing Team
14:31 27 Eliott Battersby 527 Entre Ciel et Terre
14:36 28 Ezra Soetens 528 Blok team
14:42 29 Matthys Sevrain 529
14:47 30 Lander Decroos 530 Bleau Climbing Team
14:52 31 Axel Dewyn 531 Klimclub Hungaria
14:57 32 Thomas Verschuere 532 Blueberry Club
15:03 33 Siemen Delbroek 533 Klimclub Hungaria
15:08 34 Hugo Massart 534 Maniak Competition Team
15:13 35 Arne Van de Wiele 535 Bleau Climbing Team
15:18 36 Stef Reweghs 536 Klimclub Hungaria
15:24 37 Giovanni Boscarino 537 Top Rock - l’Elephant
15:29 38 Esteban Villers 538 Entre Ciel et Terre
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:25 1 Sam Pauwels 501 Bleau Climbing Team
12:30 2 Eliott Collette 502 Maniak Competition Team
12:35 3 Matei Alexandru Pavel 503 Le Camp 4
12:40 4 Warre Vingherhoets 504
12:46 5 Mathias Sirre 505
12:51 6 Nohlan Schepkens 506 Klimclub Hungaria
12:56 7 Alexis Dockier 507 CAB Liège /Gecko
13:01 8 Aloïs Donéa 508 Entre Ciel et Terre
13:07 9 Alexis Monseu 509 Maniak Competition Team
13:12 10 Colin Chapelle 510 Le Camp 4
13:17 11 Obed Mundele 511 Le Camp 4
13:22 12 Nolan Delongueville 512 Entre Ciel et Terre
13:28 13 Daan Van Overloop 513 The Island
13:33 14 Romain Smeers 514 Top Rock - l’Elephant
13:38 15 Arthur Vandamme 515 Blueberry Club
13:43 16 Célian Onderet 516 Maniak Competition Team
13:49 17 Thor Van der Aa 517 Blok team
13:54 18 Emile Vandenbussche 518 Top Rock - l’Elephant
13:59 19 Thomas Worm 519 Klimclub Hungaria
14:04 20 Tybalt Prinz 520
14:10 21 Quentin Masy 521 Top Rock - l’Elephant
14:15 22 Noa Seeuws 522 Entre Ciel et Terre
14:20 23 Eitan Rozas 523 Le Camp 4
14:25 24 Kasper Tallon 524 Klimclub Hungaria
14:31 25 Corentin Laporte 525 Le Camp 4
14:36 26 Anders De Backer 526 Bleau Climbing Team
14:41 27 Eliott Battersby 527 Entre Ciel et Terre
14:46 28 Ezra Soetens 528 Blok team
14:52 29 Matthys Sevrain 529
14:57 30 Lander Decroos 530 Bleau Climbing Team
15:02 31 Axel Dewyn 531 Klimclub Hungaria
15:07 32 Thomas Verschuere 532 Blueberry Club
15:13 33 Siemen Delbroek 533 Klimclub Hungaria
15:18 34 Hugo Massart 534 Maniak Competition Team
15:23 35 Arne Van de Wiele 535 Bleau Climbing Team
15:28 36 Stef Reweghs 536 Klimclub Hungaria
15:34 37 Giovanni Boscarino 537 Top Rock - l’Elephant
15:39 38 Esteban Villers 538 Entre Ciel et Terre
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:35 1 Sam Pauwels 501 Bleau Climbing Team
12:40 2 Eliott Collette 502 Maniak Competition Team
12:45 3 Matei Alexandru Pavel 503 Le Camp 4
12:50 4 Warre Vingherhoets 504
12:56 5 Mathias Sirre 505
13:01 6 Nohlan Schepkens 506 Klimclub Hungaria
13:06 7 Alexis Dockier 507 CAB Liège /Gecko
13:11 8 Aloïs Donéa 508 Entre Ciel et Terre
13:17 9 Alexis Monseu 509 Maniak Competition Team
13:22 10 Colin Chapelle 510 Le Camp 4
13:27 11 Obed Mundele 511 Le Camp 4
13:32 12 Nolan Delongueville 512 Entre Ciel et Terre
13:38 13 Daan Van Overloop 513 The Island
13:43 14 Romain Smeers 514 Top Rock - l’Elephant
13:48 15 Arthur Vandamme 515 Blueberry Club
13:53 16 Célian Onderet 516 Maniak Competition Team
13:59 17 Thor Van der Aa 517 Blok team
14:04 18 Emile Vandenbussche 518 Top Rock - l’Elephant
14:09 19 Thomas Worm 519 Klimclub Hungaria
14:14 20 Tybalt Prinz 520
14:20 21 Quentin Masy 521 Top Rock - l’Elephant
14:25 22 Noa Seeuws 522 Entre Ciel et Terre
14:30 23 Eitan Rozas 523 Le Camp 4
14:35 24 Kasper Tallon 524 Klimclub Hungaria
14:41 25 Corentin Laporte 525 Le Camp 4
14:46 26 Anders De Backer 526 Bleau Climbing Team
14:51 27 Eliott Battersby 527 Entre Ciel et Terre
14:56 28 Ezra Soetens 528 Blok team
15:02 29 Matthys Sevrain 529
15:07 30 Lander Decroos 530 Bleau Climbing Team
15:12 31 Axel Dewyn 531 Klimclub Hungaria
15:17 32 Thomas Verschuere 532 Blueberry Club
15:23 33 Siemen Delbroek 533 Klimclub Hungaria
15:28 34 Hugo Massart 534 Maniak Competition Team
15:33 35 Arne Van de Wiele 535 Bleau Climbing Team
15:38 36 Stef Reweghs 536 Klimclub Hungaria
15:44 37 Giovanni Boscarino 537 Top Rock - l’Elephant
15:49 38 Esteban Villers 538 Entre Ciel et Terre
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:15 1 Sam Pauwels 501 Bleau Climbing Team
12:20 2 Eliott Collette 502 Maniak Competition Team
12:25 3 Matei Alexandru Pavel 503 Le Camp 4
12:30 4 Warre Vingherhoets 504
12:36 5 Mathias Sirre 505
12:41 6 Nohlan Schepkens 506 Klimclub Hungaria
12:46 7 Alexis Dockier 507 CAB Liège /Gecko
12:51 8 Aloïs Donéa 508 Entre Ciel et Terre
12:57 9 Alexis Monseu 509 Maniak Competition Team
13:02 10 Colin Chapelle 510 Le Camp 4
13:07 11 Obed Mundele 511 Le Camp 4
13:12 12 Nolan Delongueville 512 Entre Ciel et Terre
13:18 13 Daan Van Overloop 513 The Island
13:23 14 Romain Smeers 514 Top Rock - l’Elephant
13:28 15 Arthur Vandamme 515 Blueberry Club
13:33 16 Célian Onderet 516 Maniak Competition Team
13:39 17 Thor Van der Aa 517 Blok team
13:44 18 Emile Vandenbussche 518 Top Rock - l’Elephant
13:49 19 Thomas Worm 519 Klimclub Hungaria
13:54 20 Tybalt Prinz 520
14:00 21 Quentin Masy 521 Top Rock - l’Elephant
14:05 22 Noa Seeuws 522 Entre Ciel et Terre
14:10 23 Eitan Rozas 523 Le Camp 4
14:15 24 Kasper Tallon 524 Klimclub Hungaria
14:21 25 Corentin Laporte 525 Le Camp 4
14:26 26 Anders De Backer 526 Bleau Climbing Team
14:31 27 Eliott Battersby 527 Entre Ciel et Terre
14:36 28 Ezra Soetens 528 Blok team
14:42 29 Matthys Sevrain 529
14:47 30 Lander Decroos 530 Bleau Climbing Team
14:52 31 Axel Dewyn 531 Klimclub Hungaria
14:57 32 Thomas Verschuere 532 Blueberry Club
15:03 33 Siemen Delbroek 533 Klimclub Hungaria
15:08 34 Hugo Massart 534 Maniak Competition Team
15:13 35 Arne Van de Wiele 535 Bleau Climbing Team
15:18 36 Stef Reweghs 536 Klimclub Hungaria
15:24 37 Giovanni Boscarino 537 Top Rock - l’Elephant
15:29 38 Esteban Villers 538 Entre Ciel et Terre
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:25 1 Sam Pauwels 501 Bleau Climbing Team
12:30 2 Eliott Collette 502 Maniak Competition Team
12:35 3 Matei Alexandru Pavel 503 Le Camp 4
12:40 4 Warre Vingherhoets 504
12:46 5 Mathias Sirre 505
12:51 6 Nohlan Schepkens 506 Klimclub Hungaria
12:56 7 Alexis Dockier 507 CAB Liège /Gecko
13:01 8 Aloïs Donéa 508 Entre Ciel et Terre
13:07 9 Alexis Monseu 509 Maniak Competition Team
13:12 10 Colin Chapelle 510 Le Camp 4
13:17 11 Obed Mundele 511 Le Camp 4
13:22 12 Nolan Delongueville 512 Entre Ciel et Terre
13:28 13 Daan Van Overloop 513 The Island
13:33 14 Romain Smeers 514 Top Rock - l’Elephant
13:38 15 Arthur Vandamme 515 Blueberry Club
13:43 16 Célian Onderet 516 Maniak Competition Team
13:49 17 Thor Van der Aa 517 Blok team
13:54 18 Emile Vandenbussche 518 Top Rock - l’Elephant
13:59 19 Thomas Worm 519 Klimclub Hungaria
14:04 20 Tybalt Prinz 520
14:10 21 Quentin Masy 521 Top Rock - l’Elephant
14:15 22 Noa Seeuws 522 Entre Ciel et Terre
14:20 23 Eitan Rozas 523 Le Camp 4
14:25 24 Kasper Tallon 524 Klimclub Hungaria
14:31 25 Corentin Laporte 525 Le Camp 4
14:36 26 Anders De Backer 526 Bleau Climbing Team
14:41 27 Eliott Battersby 527 Entre Ciel et Terre
14:46 28 Ezra Soetens 528 Blok team
14:52 29 Matthys Sevrain 529
14:57 30 Lander Decroos 530 Bleau Climbing Team
15:02 31 Axel Dewyn 531 Klimclub Hungaria
15:07 32 Thomas Verschuere 532 Blueberry Club
15:13 33 Siemen Delbroek 533 Klimclub Hungaria
15:18 34 Hugo Massart 534 Maniak Competition Team
15:23 35 Arne Van de Wiele 535 Bleau Climbing Team
15:28 36 Stef Reweghs 536 Klimclub Hungaria
15:34 37 Giovanni Boscarino 537 Top Rock - l’Elephant
15:39 38 Esteban Villers 538 Entre Ciel et Terre
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
12:35 1 Sam Pauwels 501 Bleau Climbing Team
12:40 2 Eliott Collette 502 Maniak Competition Team
12:45 3 Matei Alexandru Pavel 503 Le Camp 4
12:50 4 Warre Vingherhoets 504
12:56 5 Mathias Sirre 505
13:01 6 Nohlan Schepkens 506 Klimclub Hungaria
13:06 7 Alexis Dockier 507 CAB Liège /Gecko
13:11 8 Aloïs Donéa 508 Entre Ciel et Terre
13:17 9 Alexis Monseu 509 Maniak Competition Team
13:22 10 Colin Chapelle 510 Le Camp 4
13:27 11 Obed Mundele 511 Le Camp 4
13:32 12 Nolan Delongueville 512 Entre Ciel et Terre
13:38 13 Daan Van Overloop 513 The Island
13:43 14 Romain Smeers 514 Top Rock - l’Elephant
13:48 15 Arthur Vandamme 515 Blueberry Club
13:53 16 Célian Onderet 516 Maniak Competition Team
13:59 17 Thor Van der Aa 517 Blok team
14:04 18 Emile Vandenbussche 518 Top Rock - l’Elephant
14:09 19 Thomas Worm 519 Klimclub Hungaria
14:14 20 Tybalt Prinz 520
14:20 21 Quentin Masy 521 Top Rock - l’Elephant
14:25 22 Noa Seeuws 522 Entre Ciel et Terre
14:30 23 Eitan Rozas 523 Le Camp 4
14:35 24 Kasper Tallon 524 Klimclub Hungaria
14:41 25 Corentin Laporte 525 Le Camp 4
14:46 26 Anders De Backer 526 Bleau Climbing Team
14:51 27 Eliott Battersby 527 Entre Ciel et Terre
14:56 28 Ezra Soetens 528 Blok team
15:02 29 Matthys Sevrain 529
15:07 30 Lander Decroos 530 Bleau Climbing Team
15:12 31 Axel Dewyn 531 Klimclub Hungaria
15:17 32 Thomas Verschuere 532 Blueberry Club
15:23 33 Siemen Delbroek 533 Klimclub Hungaria
15:28 34 Hugo Massart 534 Maniak Competition Team
15:33 35 Arne Van de Wiele 535 Bleau Climbing Team
15:38 36 Stef Reweghs 536 Klimclub Hungaria
15:44 37 Giovanni Boscarino 537 Top Rock - l’Elephant
15:49 38 Esteban Villers 538 Entre Ciel et Terre
18-02-2024 18:29
# Name Bib number Nat. 1 2 3 4 5 6 Total 1 2 3 4 Total League. Points Team
1 Corentin Laporte 525 BEL T1Z1 T1Z1 T5Z5 T1Z1 T1Z1 T1Z1 6T10 6Z10 T3Z3 T3Z3 T2Z2 T1Z1 4T9 4Z9 1000.0 Le Camp 4
2 Kasper Tallon 524 BEL T1Z1 T1Z1 T1Z1 T2Z2 T1Z1 5T6 5Z6 Z2 T4Z4 Z1 Z7 1T4 4Z14 805.0 Klimclub Hungaria
3 Noa Seeuws 522 BEL T1Z1 T1Z1 T8Z8 Z1 T3Z3 T2Z2 5T15 6Z16 Z7 T1Z1 Z1 1T1 3Z9 690.0 Entre Ciel et Terre
4 Nolan Delongueville 512 BEL T1Z1 T2Z2 T7Z7 T3Z3 T3Z1 T2Z2 6T18 6Z16 Z6 Z4 Z2 0T0 3Z12 610.0 Entre Ciel et Terre
5 Aloïs Donéa 508 BEL T1Z1 T5Z5 T2Z2 T1Z1 T2Z2 T1Z1 6T12 6Z12 Z3 Z3 0T0 2Z6 545.0 Entre Ciel et Terre
6 Thor Van der Aa 517 BEL T3Z2 T1Z1 Z9 T1Z1 T1Z1 T1Z1 5T7 6Z15 Z4 Z6 0T0 2Z10 495.0 Blok team
7 Emile Vandenbussche 518 BEL Z2 T1Z1 T5Z5 T1Z1 T3Z3 4T10 5Z12 455.0 Top Rock - l’Elephant
8 Lander Decroos 530 BEL Z3 T2Z2 T10Z10 T3Z3 T1Z1 4T16 5Z19 415.0 Bleau Climbing Team
9 Tybalt Prinz 520 LUX T2Z1 T2Z2 T2Z1 T1Z1 4T7 4Z5 380.0
10 Eitan Rozas 523 USA Z1 T4Z1 T1Z1 T1Z1 3T6 4Z4 350.0 Le Camp 4
11 Stef Reweghs 536 BEL Z4 T1Z1 Z4 T1Z1 Z4 2T2 5Z14 325.0 Klimclub Hungaria
12 Alexis Monseu 509 BEL Z1 T6Z6 Z7 T6Z4 Z2 2T12 5Z20 300.0 Maniak Competition Team
13 Matei Alexandru Pavel 503 ROM Z5 T8Z8 Z7 T5Z2 Z3 2T13 5Z25 280.0 Le Camp 4
14 Alexis Dockier 507 BEL Z3 T5Z5 T3Z3 Z1 2T8 4Z12 260.0 CAB Liège /Gecko
15 Warre Vingherhoets 504 BEL Z1 T9Z9 T3Z1 Z4 2T12 4Z15 240.0
16 Thomas Verschuere 532 BEL T1Z1 T1Z1 Z1 2T2 3Z3 220.0 Blueberry Club
17 Matthys Sevrain 529 BEL T3Z3 T3Z2 Z5 2T6 3Z10 205.0
18 Daan Van Overloop 513 BEL T2Z1 T3Z1 2T5 2Z2 185.0 The Island
19 Colin Chapelle 510 BEL Z1 T8Z8 Z10 Z2 Z4 1T8 5Z25 170.0 Le Camp 4
20 Esteban Villers 538 BEL Z2 T2Z2 Z1 Z2 1T2 4Z7 155.0 Entre Ciel et Terre
21 Thomas Worm 519 NED Z2 T1Z1 Z1 1T1 3Z4 145.0 Klimclub Hungaria
22 Quentin Masy 521 BEL Z1 T3Z3 Z2 1T3 3Z6 130.0 Top Rock - l’Elephant
23 Siemen Delbroek 533 BEL Z1 Z10 T4Z2 1T4 3Z13 120.0 Klimclub Hungaria
24 Arne Van de Wiele 535 BEL Z4 T11Z11 Z1 1T11 3Z16 105.0 Bleau Climbing Team
25 Arthur Vandamme 515 BEL T12Z12 Z1 Z1 1T12 3Z14 95.0 Blueberry Club
26 Eliott Collette 502 BEL T4Z1 Z8 1T4 2Z9 79.0 Maniak Competition Team
26 Romain Smeers 514 BEL T4Z4 Z5 1T4 2Z9 79.0 Top Rock - l’Elephant
28 Célian Onderet 516 BEL Z4 Z4 Z6 0T0 3Z14 63.0 Maniak Competition Team
29 Ezra Soetens 528 BEL Z6 Z1 0T0 2Z7 56.0 Blok team
30 Eliott Battersby 527 BEL Z11 Z3 0T0 2Z14 48.0 Entre Ciel et Terre
31 Obed Mundele 511 COD Z4 0T0 1Z4 36.0 Le Camp 4
31 Hugo Massart 534 BEL Z4 0T0 1Z4 36.0 Maniak Competition Team
31 Anders De Backer 526 BEL Z4 0T0 1Z4 36.0 Bleau Climbing Team
31 Sam Pauwels 501 BEL Z4 0T0 1Z4 36.0 Bleau Climbing Team
35 Axel Dewyn 531 BEL 0T0 0Z0 24.0 Klimclub Hungaria
35 Nohlan Schepkens 506 BEL 0T0 0Z0 24.0 Klimclub Hungaria
35 Mathias Sirre 505 BEL 0T0 0Z0 24.0
38 Giovanni Boscarino 537 BEL DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS 0.0 Top Rock - l’Elephant DNS

Number of competitors: 20

Name Bib number Nat. Team Reg#
Viktor Oniga 620 BEL Kajoe
Manu Rogiers 605 BEL Bleau Climbing Team
Korneel Vrij 606 BEL Bleau Climbing Team
Julien Ameye 617 BEL Blueberry Club
Loïc Chapelle 609 BEL Le Camp 4
Alexandre Noël 602 BEL Le Camp 4
Jitse Remes 613 BEL The Island
Antonin Lüthi 618 BEL Le Camp 4
Tibbe Apers 619 BEL Bleau Climbing Team
Angello Stocco 612 BEL Maniak Competition Team
Maro Hilgert 610 BEL Kajoe
Elliot Stryckmans 604 BEL Le Camp 4
Marius Tychon 607 BEL Escal'Pades
Guillaume Dehin 615 BEL Top Rock - l’Elephant
Zoran Santens 611 BEL West Coast Lizards Climbing Team
Arthur Momin 603 BEL Escal'Pades
Clément Momin 608 BEL Escal'Pades
Laurent Neuser 601 LUX
Joppe Van der Aa 616 BEL
Miel Seys 614 BEL BVKB - Klimax

Ronde: Qualification - Routes: Number of competitors: 20

Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:15 1 Laurent Neuser 601
16:20 2 Alexandre Noël 602 Le Camp 4
16:25 3 Arthur Momin 603 Escal'Pades
16:30 4 Elliot Stryckmans 604 Le Camp 4
16:36 5 Manu Rogiers 605 Bleau Climbing Team
16:41 6 Korneel Vrij 606 Bleau Climbing Team
16:46 7 Marius Tychon 607 Escal'Pades
16:51 8 Clément Momin 608 Escal'Pades
16:57 9 Loïc Chapelle 609 Le Camp 4
17:02 10 Maro Hilgert 610 Kajoe
17:07 11 Zoran Santens 611 West Coast Lizards Climbing Team
17:12 12 Angello Stocco 612 Maniak Competition Team
17:18 13 Jitse Remes 613 The Island
17:23 14 Miel Seys 614 BVKB - Klimax
17:28 15 Guillaume Dehin 615 Top Rock - l’Elephant
17:33 16 Joppe Van der Aa 616
17:39 17 Julien Ameye 617 Blueberry Club
17:44 18 Antonin Lüthi 618 Le Camp 4
17:49 19 Tibbe Apers 619 Bleau Climbing Team
17:54 20 Viktor Oniga 620 Kajoe
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:25 1 Laurent Neuser 601
16:30 2 Alexandre Noël 602 Le Camp 4
16:35 3 Arthur Momin 603 Escal'Pades
16:40 4 Elliot Stryckmans 604 Le Camp 4
16:46 5 Manu Rogiers 605 Bleau Climbing Team
16:51 6 Korneel Vrij 606 Bleau Climbing Team
16:56 7 Marius Tychon 607 Escal'Pades
17:01 8 Clément Momin 608 Escal'Pades
17:07 9 Loïc Chapelle 609 Le Camp 4
17:12 10 Maro Hilgert 610 Kajoe
17:17 11 Zoran Santens 611 West Coast Lizards Climbing Team
17:22 12 Angello Stocco 612 Maniak Competition Team
17:28 13 Jitse Remes 613 The Island
17:33 14 Miel Seys 614 BVKB - Klimax
17:38 15 Guillaume Dehin 615 Top Rock - l’Elephant
17:43 16 Joppe Van der Aa 616
17:49 17 Julien Ameye 617 Blueberry Club
17:54 18 Antonin Lüthi 618 Le Camp 4
17:59 19 Tibbe Apers 619 Bleau Climbing Team
18:04 20 Viktor Oniga 620 Kajoe
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:35 1 Laurent Neuser 601
16:40 2 Alexandre Noël 602 Le Camp 4
16:45 3 Arthur Momin 603 Escal'Pades
16:50 4 Elliot Stryckmans 604 Le Camp 4
16:56 5 Manu Rogiers 605 Bleau Climbing Team
17:01 6 Korneel Vrij 606 Bleau Climbing Team
17:06 7 Marius Tychon 607 Escal'Pades
17:11 8 Clément Momin 608 Escal'Pades
17:17 9 Loïc Chapelle 609 Le Camp 4
17:22 10 Maro Hilgert 610 Kajoe
17:27 11 Zoran Santens 611 West Coast Lizards Climbing Team
17:32 12 Angello Stocco 612 Maniak Competition Team
17:38 13 Jitse Remes 613 The Island
17:43 14 Miel Seys 614 BVKB - Klimax
17:48 15 Guillaume Dehin 615 Top Rock - l’Elephant
17:53 16 Joppe Van der Aa 616
17:59 17 Julien Ameye 617 Blueberry Club
18:04 18 Antonin Lüthi 618 Le Camp 4
18:09 19 Tibbe Apers 619 Bleau Climbing Team
18:14 20 Viktor Oniga 620 Kajoe
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:15 1 Laurent Neuser 601
16:20 2 Alexandre Noël 602 Le Camp 4
16:25 3 Arthur Momin 603 Escal'Pades
16:30 4 Elliot Stryckmans 604 Le Camp 4
16:36 5 Manu Rogiers 605 Bleau Climbing Team
16:41 6 Korneel Vrij 606 Bleau Climbing Team
16:46 7 Marius Tychon 607 Escal'Pades
16:51 8 Clément Momin 608 Escal'Pades
16:57 9 Loïc Chapelle 609 Le Camp 4
17:02 10 Maro Hilgert 610 Kajoe
17:07 11 Zoran Santens 611 West Coast Lizards Climbing Team
17:12 12 Angello Stocco 612 Maniak Competition Team
17:18 13 Jitse Remes 613 The Island
17:23 14 Miel Seys 614 BVKB - Klimax
17:28 15 Guillaume Dehin 615 Top Rock - l’Elephant
17:33 16 Joppe Van der Aa 616
17:39 17 Julien Ameye 617 Blueberry Club
17:44 18 Antonin Lüthi 618 Le Camp 4
17:49 19 Tibbe Apers 619 Bleau Climbing Team
17:54 20 Viktor Oniga 620 Kajoe
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:25 1 Laurent Neuser 601
16:30 2 Alexandre Noël 602 Le Camp 4
16:35 3 Arthur Momin 603 Escal'Pades
16:40 4 Elliot Stryckmans 604 Le Camp 4
16:46 5 Manu Rogiers 605 Bleau Climbing Team
16:51 6 Korneel Vrij 606 Bleau Climbing Team
16:56 7 Marius Tychon 607 Escal'Pades
17:01 8 Clément Momin 608 Escal'Pades
17:07 9 Loïc Chapelle 609 Le Camp 4
17:12 10 Maro Hilgert 610 Kajoe
17:17 11 Zoran Santens 611 West Coast Lizards Climbing Team
17:22 12 Angello Stocco 612 Maniak Competition Team
17:28 13 Jitse Remes 613 The Island
17:33 14 Miel Seys 614 BVKB - Klimax
17:38 15 Guillaume Dehin 615 Top Rock - l’Elephant
17:43 16 Joppe Van der Aa 616
17:49 17 Julien Ameye 617 Blueberry Club
17:54 18 Antonin Lüthi 618 Le Camp 4
17:59 19 Tibbe Apers 619 Bleau Climbing Team
18:04 20 Viktor Oniga 620 Kajoe
Time (Indicative) # Name Bib number Nat. Team
16:35 1 Laurent Neuser 601
16:40 2 Alexandre Noël 602 Le Camp 4
16:45 3 Arthur Momin 603 Escal'Pades
16:50 4 Elliot Stryckmans 604 Le Camp 4
16:56 5 Manu Rogiers 605 Bleau Climbing Team
17:01 6 Korneel Vrij 606 Bleau Climbing Team
17:06 7 Marius Tychon 607 Escal'Pades
17:11 8 Clément Momin 608 Escal'Pades
17:17 9 Loïc Chapelle 609 Le Camp 4
17:22 10 Maro Hilgert 610 Kajoe
17:27 11 Zoran Santens 611 West Coast Lizards Climbing Team
17:32 12 Angello Stocco 612 Maniak Competition Team
17:38 13 Jitse Remes 613 The Island
17:43 14 Miel Seys 614 BVKB - Klimax
17:48 15 Guillaume Dehin 615 Top Rock - l’Elephant
17:53 16 Joppe Van der Aa 616
17:59 17 Julien Ameye 617 Blueberry Club
18:04 18 Antonin Lüthi 618 Le Camp 4
18:09 19 Tibbe Apers 619 Bleau Climbing Team
18:14 20 Viktor Oniga 620 Kajoe
18-02-2024 18:29
# Name Bib number Nat. 1 2 3 4 5 6 Total 1 2 3 4 Total League. Points Team
1 Alexandre Noël 602 BEL T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 6T6 6Z6 T3Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 4T6 4Z4 1000.0 Le Camp 4
2 Jitse Remes 613 BEL T1Z1 T1Z1 T6Z3 T3Z3 T1Z1 T1Z1 6T13 6Z10 Z2 Z3 T6Z3 T2Z2 2T8 4Z10 805.0 The Island
3 Antonin Lüthi 618 BEL T1Z1 T2Z2 T6Z6 Z4 T1Z1 T2Z2 5T12 6Z16 Z1 Z2 T2Z2 1T2 3Z5 690.0 Le Camp 4
4 Julien Ameye 617 BEL T1Z1 T1Z1 Z5 T1Z1 T2Z2 T2Z1 5T7 6Z11 Z7 Z1 Z4 0T0 3Z12 610.0 Blueberry Club
5 Loïc Chapelle 609 BEL T1Z1 T1Z1 Z5 T1Z1 T1Z1 T2Z2 5T6 6Z11 Z1 0T0 1Z1 545.0 Le Camp 4
6 Joppe Van der Aa 616 BEL T1Z1 T7Z7 T3Z3 T4Z3 T4Z2 T7Z4 6T26 6Z20 Z4 0T0 1Z4 495.0
7 Maro Hilgert 610 BEL Z2 T5Z5 T5Z2 T1Z1 T3Z2 T5Z5 5T19 6Z17 455.0 Kajoe
8 Laurent Neuser 601 LUX T1Z1 T3Z3 Z7 Z5 T2Z2 T7Z7 4T13 6Z25 415.0
9 Viktor Oniga 620 BEL T3Z1 T2Z2 Z3 T2Z1 T5Z3 4T12 5Z10 380.0 Kajoe
10 Korneel Vrij 606 BEL T1Z1 T3Z3 T1Z1 T1Z1 4T6 4Z6 350.0 Bleau Climbing Team
11 Marius Tychon 607 BEL Z1 T8Z8 Z2 T1Z1 T2Z2 3T11 5Z14 325.0 Escal'Pades
12 Arthur Momin 603 BEL T1Z1 T1Z1 T2Z2 Z6 3T4 4Z10 300.0 Escal'Pades
13 Tibbe Apers 619 BEL T3Z3 T1Z1 2T4 2Z4 280.0 Bleau Climbing Team
14 Clément Momin 608 BEL Z2 Z10 T1Z1 Z3 1T1 4Z16 260.0 Escal'Pades
15 Manu Rogiers 605 BEL Z3 T1Z1 1T1 2Z4 240.0 Bleau Climbing Team
16 Zoran Santens 611 BEL T1Z1 Z7 1T1 2Z8 220.0 West Coast Lizards Climbing Team
17 Angello Stocco 612 BEL T3Z3 Z1 1T3 2Z4 205.0 Maniak Competition Team
18 Elliot Stryckmans 604 BEL Z2 0T0 1Z2 185.0 Le Camp 4
19 Miel Seys 614 BEL Z5 0T0 1Z5 170.0 BVKB - Klimax
20 Guillaume Dehin 615 BEL DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS 0.0 Top Rock - l’Elephant DNS

Team Results

# Team Total
1 Le Camp 4 5155.0
2 BVKB - Klimax 3170.0
3 Entre Ciel et Terre 3100.0
4 Escal'Pades 3055.0
5 Bleau Climbing Team 2755.0
6 Klimclub Hungaria 2720.0
7 Maniak Competition Team 2060.0
8 Top Rock - l’Elephant 1665.0
9 Blueberry Club 1375.0
10 Kei Boulderhal 1280.0
11 Blok team 1263.0
12 The Island 990.0
13 Kajoe 835.0
14 D-Summit Dudelange 805.0
15 Team Fabriek 610.0
16 Olympia 495.0
17 Alpamayo klim club vzw 420.0
18 Team BeBloc 350.0
19 CAB Liège /Gecko 260.0
20 West Coast Lizards Climbing Team 220.0